Harley Davidson Street Forums banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #1
Я придумал, как избавиться от этих технологических отверстий, чтобы грязь не летела. Самым доступным и недорогим методом (для меня) являются пластиковые заглушки для металлических профилей. Длина отверстия почти у всех одинаковая, около 100 мм, поэтому я старался не превышать сумму пробок заданного числа. 1. 50*30 — 2 шт
2. 50*25 — 2 шт
3. 30*20 — 3 шт ( лучше 35*20-2 ПК + 30*20 — 1шт)

Итого
27224
: менее 100 рублей

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #2
I figured out how to get rid of these technological holes so that the dirt does not fly. The most affordable and low — cost method (for me) is plastic plugs for metal profiles. The length of the hole is almost all the same, about 100 mm, so I tried not to exceed the sum of the plugs given number. 1. 50*30 — 2 PCs
2. 50*25 — 2 PCs
3. 30*20 — 3 PCs ( better 35*20-2 PCs + 30*20 — 1pc)

Total: less than 100 rubles

·
Registered
323 Posts
OK, I think I found what you are talking about on Amazon under "Industrial & Scientific › Industrial Hardware › Biscuits & Plugs". They are the plastic plugs that are pressed into the ends of square or rectangular tubing to give it a finished look without having to weld on an end cap.

Хорошо, я думаю, что нашел то, о чем вы говорите на Amazon в разделе «Промышленное и научное› Промышленное оборудование ›Бисквиты и вилки». Они представляют собой пластиковые заглушки, которые вдавливаются в концы квадратной или прямоугольной трубки, чтобы придать им законченный вид без необходимости приваривать торцевую крышку.

1 - 3 of 3 Posts